« هشدار | Main | زنانگی ... »

سکس ِ خوب!

سکس خوب چیست ؟
این سوالی بود که مدتی پیش دوستی از من پرسید . و راستش جوابی فی البادهه نداشتم که به آن بدهم.
به نظرم بهترین جواب این بود که این مسئله نسبی است و برای آدمهای مختلف ، جواب متفاوتی نیاز است.
ولی بعد که بیشتر رویش فکر کردم دیدم نه . این طور نیست . سوال ساده بود و جواب هم میتواند ساده باشد. 
جواب من این است :
یک رابطه ی جنسی  خوب ، باید دو با میل و رغبت دو طرف انجام شود. نه غر و لند و نه التماس و نه تهدید و نه  منت ، نه سردرد و نه ترس و ...
با میل و رغبت هر دو طرف .
و مهمترین خصوصیت یک سکس ِ خوب  این است که طرفین قبل از سکس ، در حین سکس و بعد از سکس احساس ِ خوبی داشته باشند. 
از نظر من هر کدام از این نکات که  رابطه ی جنسی وجود نداشته باشد ، آن رابطه را نمیتوان یک رابطه ی جنسی خوب نامید .
این جواب من است . 
جواب شما چیست ؟

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
http://www.zananeha.com/cgi-bin/MT/mt-tb.cgi/3026

Comments (16)

هومن:

مهشید خانم سلام ، مرسی از نکاتی که زیر کامنت من نوشتی . یک نکته ای را که از صحبت با دوستانم داشتم را نیز بگویم, هستند دختران و زنهای سوئدی که بشدت از این تحقیقات عصبانی هستند و میگویند: اولا چرا اینقدر دکترا و سکسولوگ ها « بی رویه» و افراطی دنبال پیدا کردن راه و روش های مصنوعی یا محرک هستند. ثانیا تکلیف عشق و محبت انسانی چی میشه ؟ بخاطر بدرفتاری ها نباید اصل عشق ورزیدن انسانی فدا بشود.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به نظر من این که تحقیقاتی روی سکسوالیته می شه خیلی هم خوبه .
اما این که پایه ی این تحقیقات عمدتا مرد است برایم همیشه عصبانی کننده است.
در ضمن ، در مورد جی اسپات مردها هم چند روز پیش در کلاسی که دارم صحبت هایی شد که باید یه موقع اینجا بنویسم تا داد مردها بیشتر در بیاد
:)

محبت:

سکس خوب همینه که در موردش بدون تابو بودن سحبت میشه و آمار کامنتش هم کم نیست :(

هومن ٢ :

همزمان مصاحبه هائی با دختران و زنان در باره ی این شیوه ارضا شدن بعمل آمد که وارد قلمرو فمینسم و خود کفائی جنسی گردید. دختر خانمی گفت از شر فرو کردن مردان راحت شدن و تحقیر جنسی را حذف کردن در زندگی بسیار غنیمت ست. واقعیت ست که رفتار بد جنسی مردان جهانی ست و نیاز به آموزش و پرورش مدرن دارد.
ــــــــــــــــــــ
اینو به اون آقای قلچماق بگو که می گه سکس بد وجود نداره
و بعد هم تازه ناراحت میشه و منو محکوم به منولوگ بودن می کنه
مثلا فکرشو بکن ، این آقا با پارتنرش سکس داشته باشه ، اصلا چطور پارتنرش میتونه بهش بگه که از سکسشون راضی نیست ؟
لابد جوابش اینه : نه خیر ، خیلی هم خوبه ، همین هم از سرت زیاده ...
م

هومن:

مهشیدخانم سلام . در جنب این موضوع ، نمیدونم دو هفته پیش مستند UR را دیدی یا نه؟ فیلم مستندی انلیسی با زیرنویس سوئدی بود راجع به ساختمان vagina و G-point , در کلینیکی تیم پزشکی خانمی را روی تخت خوابانده و ساختمان vagina را تشریح میکرد تمام جزئیات در ر وی مونیتور دیده میشد. تیم پزشکی و سر دکتر ضمن تشریح نکات مربوط به سکس و حساسیت G-point در کسب ارگاسم با تحریک آن در طول ١٠ دقیقه خانم مورد مطالعه را ٧ بار به حالت ارگاسم رساند.
______________________
نه ، متاسفانه ندیدم
من این روزها سرم شلوغه خیلی و صبح میرم و همین موقع ها ـ الان ساعت ده و نیمه ـ بر می گردم .
و وقتی هم میام واقعا وقتی برای تی وی نمی مونه چون باید درسامو بخونم و کمی اینترنت بازی کنم و اینا
ولی مرسی که گفتی . شاید در اس وی تی پلی گیر بیاد و بعد نگاه کنم .
م

nasrin:

نمیدونم این یکی هم که اگر موجودی تولید مثل نکنه موجود زنده نیست هم جوکه؟؟؟ با شوهرم کلی خندیدیم چون ما بچه دار نمیشیم و تازه فهمیدیم که موجود زنده به حساب نمیایم...ها ها ...

nasrin:

مهشید عزیز منظور من هم از کامنت علیرضا همون جوکی بود که نوشته ....به نظرم با مزه اومد...البته شما راست میگید که ۱ زن واقعی به خوبی تشخیص میده فرق رو... ولی من زن هایی رودیدم که به خودشون هم دروغ میگند ... شاید این جک درباره این زن ها کمی ممکن باشه ...به هرصورت توضیح خوبی دادید ..مرسی ...

Gholchomaagh@gmail.com:

It came here to continue my dialogue with you, but seems it is hard for you to stop judging me. You still bounce back and forth in your assessment of my personality based merely on my comment without knowing me. This is really rude and abusive. So, I am going to stop my commenting here. By the way, I happened to read Reich’s book a few years ago. Enjoy your monologue.

س م ح:

اینجانب مخالف میباشم.
سکس جز حقوق طبیعی هر انسانی می باشد به این معنا که هر شخصی این حق را دارد که به نیازهای جنسیش پاسخ بدهد.
حال این شیوه های پاسخ گویی هست که میتواند مختلف باشد.

علیرضا:

ای بابا، موضوع خیلی جدی شد. وقتی کامنت اولی رو راجع به سکس خوب و بد گذاشتم (همون جوک شمع) اصلن فکرش رو هم نمی کردم بحث انقدر جدی بشه.در هر حال در مورد این موضوع میشه ساعتها بحث کرد و نظرات موافق و مخالف داشت ولی از همه دوستانی که این بحث رو جدی کرفتن و می خوان یک نگاه همه جانبه به موضوع داشته باشن توصیه می کنم کتاب The Red Queen
نوشته Matt Ridley رو بخونن. دوستانی که خارج از ایران هستم به راحتی می تونن این کتاب رو از کتابخانه محله شون امانت بگیرن و یا از آمازون سفارش بدن.
نکته دیگر اینکه سکس یک نیاز پایه زندگی است. درسته که موجود زنده بدون سکس نمیمیره ولی بدون سکس دیگه موجود زنده نیست. یک نگاهی به تعریف موجود زنده در ویکیپدیا بندازین http://en.wikipedia.org/wiki/Life
چیزی که تولید مثل نکنه موجود زنده به حساب نمیاد.
همیشه شاد باشید
ـــــــــــــــــــــــــــــ
اولا که موضوع از اولش جدی بود ،
دوما ، نیازهای پایه ای انسان ، جزو حقوق انسانی است.
سکس یک نیاز است ، یک حق نیست .
و خیلی از انسانها تولید مثل نمیکنند ، با انتخاب خودشان .
کی میگه تولید مثل نشان زنده بودنه ؟
آخه این چیزا چیه شما ها می گید بابا ؟
گرفتار شدیم ها ...
م

Gholchomaagh:

Who are you to judge a person you don’t know? Why do you always prefer to throw a cheap shot instead of asking for more explanation or elaboration? Sex, as I mentioned in my previous comment is a basic human need such as eating, drinking and sleeping. Biologically speaking, even what you call a “bad sex” can do you some good by improving your health and wellbeing. I am of course talking about a “normal sex” between two consenting partners not the cases in which some serious physical or emotional damage is involved.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آقای محترم ،
سکس نیاز انسان است ، ولی بر خلاف صحبت شما یکی از نیازهای پایه ای نیست .
انسان بدون غذا تا مدت مشخصی زنده می ماند ، همینطور بدون آب ، همینطور بدون خواب. ولی انسان بدون سکس میتواند تمام عمر هم زنده بماند.
یعنی سکس را جزو نیازهای انسان گذاشته اند ، ولی نه جزو نیازهای پایه ای. به همین علت است که مثلا مقامات زندان ها ، موظف به فراهم کردن نیازهای پایه ای انسان ِ زندانی ، خواب و غذا و پوشش و محل خواب ، هستند ولی هیچ وظیفه ای برای ارضای جنسی او ندارند.
بجز در ایران و دین اسلام که این را به عنوان یک نیاز پایه ای میداند و مثلا در زندان هم ملاقات های شرعی میدهد . چون معتقد است بدون سکس انسان منحرف می شود و چه و چه ها می شود .

به نظر من این عدم شناخت شما از سکس است که می گویید یک سکس بد هم میتواند جنبه های مثبتی داشته باشد . چون ضرر های یک سکس بد به مراتب بیشتر از فوایدش است. کلی آدمها بابت روانشناس دارند مزد می گیرند تا مردمی را که بابت روابط جنسی بد و نامناسب بحران های شدید روحی هستند ، درمان کنند.
سکسی که یکی از طرفین مجبور به انجام آن باشد ، برای وظیفه و یا برای هر دلیل دیگری، سکسی که با غر و لند و تهدید و قهر و دعوا انجام شود ـ منظورم همچنان سکس " معمولی " حتی در چهارچوب زناشویی است ، سکسی که در آن یکی از دو طرف به این فکر میکند که زودتر کار طرف تمام شود و راحتش بگذارد ـ در صحبت با خیلی از زنان دیده ام که این هم یکی از تجربه های جنسی ایشان در زندگی زناشویی شان بوده ـ هیچ نفعی برای فرد ندارد . این را البته مردهایی که در سکس تنها ارضای خود را اصل قرار داده اند نمی فهمند.
شما نوشتید سکس ِ بد وجود ندارد ، و به نظر من کسی که این جمله را با این اطمینان می گوید ، اصلا نمیداند سکس ِ خوب چیست .
این به نظر شما چیپ است ؟ برای من چندان مهم نیست ارزشگذاری شما روی مسئله ، مهم این است که شما نگاه عام و سنتی نسبت به سکس دارید و سکس را نمیشناسید.
به شما پیشنهاد می کنم کتابهایی در این مورد بخوانید و از ضررهای سکس ِ بد هم مطلع شوید.
یکی از این کتابها فونکسیون ارگازم است .از ویلهلم رایش .

اریک فوروم هم کتابهای خوبی در این مورد دارد . اینها تازه قدیمی هستند و برای مطالعه کتابهای خوبی در این مورد هست که البته به فارسی ترجمه نشده و من هم نمیدانم شما چه زبانهایی میدانید .

جالب توجه برای من این است که تنها مردان می توانند نظری مثل نظر شما را داشته باشند. یعنی همیشه در چنین پرسش پاسخ هایی مردان بودند که وجود سکس بد را رد کرده اند.
شما تا به حال با زنی که بعد از رابطه ی جنسی اش ـ تجاوز منظورم نیست ـ بدن خود را بارها شسته و فکر میکند همچنان کثیف است صحبت کرده اید ؟
با مردی که دوست دخترش در نیمه ی رابطه به او گفت که بس کند ولی او همچنان ادامه داد و کار خودش را کرد و دوست دخترش بعد از این که این مرد از رویش بلند شد ، برای همیشه از پیشش رفت و او سالها به تراپی می رفته چون حس کرد که چنین کاری از او بر نمی آمده صحبت کرده اید ؟
با دختری که با این که نمیخواسته سکس داشته باشند نمیتوانسته به دوست پسرش نه بگوید چون فکر میکرد دوست پسرش ترکش می کند صحبت کرده اید ؟
تمام اینها ، در کلاس " سکس نورمال " قرار میگیرند .

من این حرف شما را که می شنوم دلم میسوزد ، چون میدانم این مسئله از تجربه ی شخصی ایشان نشات می گیرد. نه از مطالعات . و نه حتی از کنجکاوی نسبت به مسئله .
میفهمم که آمدید به وبلاگی و چیزی را خوانده اید و گفتید : به ، این سوال که جوابش آسونه .
کسی که مطالعه ای در این زمینه داشته باشد و کنجکاوی ای در این زمینه داشته باشد ، چنین نمیگوید . حتی اگر مرد باشد.
پس تجربه ی شخصی است. و تجربه ی شخصی مردی که اصلا سکس ِ بد را نمیداند چیست ، نشان میدهد که او هرگز سکس خوبی نداشته و خوب یا بد بودن سکس را نمی فهمد.
این مسئله چیپ نیست . یک نتیجه گیری ساده است . درست مثل این که بگویی دو و دو چند تا می شه ، و من بگویم چهار تا ، بعد بیای داد بزنی که این جوابت خیلی چیپ بود.
:))
مطالعه کنید .
تنها سکس داشتن به آدمها شناخت نمیدهد .
م

nasrin:

ممنون مهشید برا پست های جالب ....کامنت علیرضا هم باحال بود ....به نظر من هم از نشانه های رابطه جنسی خوب لذت و رضایت هر ۲ طرف هست ...این که ۲ طرف با هم در رابطه با اینکه چی دوست دارند بتونند راحت صحبت کنند خیلی مفید هست ...این از ون زمینه هایی هست که بعضی زوج ها احتیاج به کمک گرفتن و کار کردن بیشتر دربارهاش رو دارند....
________________
میدونی کامنت علیرضا خوب یه جک بود . یک جک غیر ممکن.
چون مردی که اینقدر عصبی باشه ، نمیتونه یه احساس خوب به زنی بده که فکر کنه بهترین رابطه ی جنسی را داشته.
مردی که به خاطر این که پول برق را نداده شمع روشن کنه ، با مردی که به خاطر رمانتیک بودن فضا شمع روشن کنه ، حالات و روحیاتش فرق می کنه .
و زنان این مسئله را خوب متوجه می شوند.
این یک جک بود. یک جک کاملا غیر ممکن.
م

There is no bad sex as it is a a basic human need. However, it can vary from alright to excellent!
ـــــــــــــــــــــــــــ
چرا عزیز
کسی که فکر میکنه سکس ِ بد وجود نداره احتمالا هرگز
سکس ِ خوب نداشته ، و در سکس فقط نیازهای خودش را برآورده کرده .
شما منو یاد یه جریانی انداختید که از یک خانم و آقای ایرانی پرسیدند از یک تا ده ، رابطه ی جنسیتون رو چطور ارزیابی می کنید ؟
مرد بادی به غبغب انداخت و گفت : 15.
زن آهی کشید و گفت : 1.25

احتمالا از اون مرد هر وقت می پرسیدی ، میگفت سکس ِ بد وجود نداره چون به من که خوش می گذره و مهم هم همینه .
:))
م

س م ح:

آخه شهرنشین منظورت کجاست؟ من دارم تهرانو میگم
مثلا مسئول مالی شرکت ما یه پسر خوشتیپ بچه خود تهرانه. تازه هم داره ازدواج میکنه . اتفاقن تو راهپیمایی 25 بهمن هم رفته
چن روز پیش داشتیم بحث میکردیم.
اونروز من صبحش دیده بودم یه دختره رو میدون انقلاب با زور انداختن تو ماشین گشت ارشاد دختره هم حسابی گریه میکرد. خیلی اعصابم خورد بود. بهش گفتم وقتی دیدم همونجا وایسادم اگه این مردم یکمی انسان بودن عوض اینکه بیخیال باشن مثل من وای میستادن جمعیت زیاد میشد لااقل میشد دختره رو نجات بدیم ولی هیشکی وای نمی ایستاد مامورا هم حواسشون بود که اگه کسی حرکتی کرد برخورد کنن.
گفت مگه دختره چی پوشیده بود گفتم فقط چون جوراب شلواری پوشیده بود بهش گیر دادن مانتوشم زیاد کوتاه نبود.
گفت نه تروخدا میخواستی پس چیکار کنن؟!!!!!!!!
گفتم تمام بدبختیای مملکت ما بخاطر همین محدودیتایی که گذاشتن. همه خیانت ها . طلاقها. همش بخاطر همینه
گفت تو حاضری با کسی که دختر نباشه ازدواج کنی؟؟
...
آخه من چی جواب بدم؟
همه اینطور نیستن ولی تفکر قالب اینه متاسفانه.
ــــــــــــــــــــــ
اولا شرکت در تظاهرات از کی به معنی روشنفکریه ؟ یا شغل خوب ؟ یا تیپ خوب ؟
این که تو میگی درسته . منظور ِ من اینه که در همان تهران هم پسرها و دخترهایی هستند که شیوه ی دیگری برای زندگی انتخاب کردند.
این مسائل طول می کشه . ولی شروع شده .
م

alireza:

Women are chatting in office.
Woman 1: I had sex last night, did you?
Woman 2: Yes.
Woman 1: Was it good?
Woman 2: No, it was a disaster... My husband came home, ate his dinner in three minutes, got on top of me, finished having sex in five minutes, rolled over and fell asleep in two minutes. How was yours?
Woman 1: Oh it was amazing! My husband came home and took me out to a romantic dinner. After dinner we walked for an hour. When we came home he lit the candles around the house and we had an hour of foreplay. We then had an hour long session of fantastic sex and afterwards talked for an hour. It was like a fairytale!


At the same time, their husbands are talking at work.
Husband 1: You wanted sex last night, how was it?
Husband 2: Great. I came home, dinner was on the table, I ate, screwed my wife and fell asleep. It was great! What about you?
Husband 1: It was horrible. I came home, there's no dinner because they cut the electricity because I hadn't paid the bill; so I had to take my wife out to dinner which was so expensive that I didn't have money left for a cab. We had to walk home which took an hour – and when we got home remember there was no electricity so I had to light fucking candles all over the house! I was so angry that I couldn't get it up for an hour and then I couldn't come for another hour. After I finally did, I was so aggravated that I couldn't fall asleep and my wife was jabbering away for another hour!

سکس خوب؟ خوب من تا حالا نداشتم که ببینم خوب بوده برام یا نه.
ولی اونجور که به نظر میاد از لحاظ عاطفیه که بهترین(نسبی؟) یا بیشترین حس خوش آینده که به ادم منتقل میشه.

س م ح:

مهمترین قسمت بعد از سکس هستش
اگه بتونی بعد از سکس به طرفت احساس خوبی داشته باشی حتما قسمتای قبلیم خوب بوده
این در صورتی اتفاق می افته که با اون کسی که دوست داری بوده باشی
ولی در ایران این اتفاق معمولا نمی افته اینجا 90% درصد دوستیها بخاطر فقط سکس هستش و با اولین سکس دوستی هم تموم میشه
متاسفانه این فرهنگ که اگه کسیو واقعا دوس داری باید فکر سکس بدون ازدواجو از سرت خارج کنی جا افتاده تو ذهن مردم.
ازدواج در ایران مثل جاهای دیگه نیست. اینجا ازدواج یعنی همه چیز یعنی یک عمر تعهد یعنی مهریه های سنگین. در ایران طلاق یک شکست و یه ضعف بزرگ محسوب میشه برای یک فرد. و اصلا مثل کشورهای متمدن این قضیه جا افتاده نیست...
ممکنه یه پسر ایرانی کلی تریپ روشن فکری بیاد ولی همون پسر ترجیح میده با کسی ازدواج کنه که دوستش نبوده باشه و ترجیحا اون دختر هیچ وقت سکس هم نکرده باشه در صورتی خودش با 100 نفر بوده
این به این معنی نیست دختر ایرانی مشکلی نداره. دختر ایرانیم ازبس که تو محدودیت بوده یه عمر با خودش صادق نبوده و مثل انشای علم بهتر است یا ثروت هنوز نتونسته جواب این سوالو پیدا کنه : صداقت بهتر است یا بکارت؟ و این چیزها باعث شده که یه دختر ایرانی بجوری غیر قابل اعتماد باشه.
ولی درواقع پسر و دختر ایرانی جفتشون جوره .. چون میدونن چطوری همدیگرو دور بزنن...
فقط کسیکه میخواد این وسط با صداقت رفتار کنه ضربه می خوره.
ـــــــــــــــــــــــ
تو جنرالایز می کنی .
من پسر و دختر هایی رو در ایران می شناسم که با هم قبل از ازدواج سکس داشتند ، و بعد هم که دیدند مناسب همدیگر هستند ، با هم ازدواج کردند.
در خیلی موارد دختر باکره هم نبوده .
اینها تعدادشون نمیتونم بگم نصف ازدواج هاست ، ولی این شیوه زندگی داره در بین دخترها و پسرهای شهرنشین زیاد میشه .
فکر میکنم تو یه جورایی به رفتار دور و برت نگاه می کنی و اون رو به همه بسط میدی .
م

About

This page contains a single entry from the blog posted on February 16, 2012 7:18 PM.

The previous post in this blog was هشدار.

The next post in this blog is زنانگی ....

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35