« نه هر که سر بتراشد قلندری داند ! | Main | تاج زاده »

حماقت اندازه دارد!

حماقت اندازه دارد  

مدتی پیش در اینترنت فیلمی پخش شد. در این فیلم یک آخوند در حال تجاوز به  پسربچه ای در توالت مسجد است . فیلم مشمئز کننده و تهوع آور است. و من بیشتر از هر چیز از کسی که در سکوت از لای در فیلم میگیرد حالم به هم خورد که به جای سر و صدا کردن و کمک کردن به بچه ، نشسته است و دارد فیلم میگیرد.
این فیلم انگار به عقیده ی بعضی ها به اندازه ی کافی آدم را از زندگی بیزار نکرده بود. چون امروز دیدم یکی از آشنایان سابق میلی زده و این فیلم را فرستاده ـ احتمالا به یک گروه فرستاده ـ و نوشته :
آیا این آخوند را که در مسجدی در ایران با پسر بچه ای لواط میکند، میشناسید?
زیرش هم نوشته : این ای میل فقط به زنها فرستاده شود.
جدا که نابغه کم نداریم در میان ایرانیان.
قصد از فرستادن این ای میل چیست ؟ اینکه ملت فکر کنند برای حقوق کودکان داریم خودمان را شقه میکنیم ؟
این ای میل برای من ـ و احتمالا بقیه هم مثل من ـ فرستاده شده.
من 24 سال است به ایران نرفته ام. آن زمان که در ایران بودم جمعا سه بار به مسجد رفتم. یک بار برای ختم پدربزرگم بود و دو بار دیگرش برای رفتن به دست شوئی.
شانس اینکه من این مردیکه ی قرمساق را بشناسم چقدر است و چرا باید من این میل را دریافت کنم ؟ شانس اینکه این مرد با این میل ها شناسایی شود چقدر است ؟ قصد اصلی فرستنده ی این میل احتمالا شناسایی این مرد نبود . ولی چه بود ؟

خانم فرستنده ی میل ، روی سخنم با شماست .به نظرم حماقت حد و اندازه دارد . وقتی از حد بگذرد رقت انگیز است. می فهمی اینو ؟

از بقیه ی دوستان بابت جوش آوردنم معذرت میخواهم.

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
http://www.zananeha.com/cgi-bin/MT/mt-tb.cgi/2714

Comments (5)

Bahram:

سلام. گذشته از اینکه شما به نکته درستی اشاره کرده اید که چرا فیلم بردار به جای کمک به این بچه ترجیح داده فیلم بگیرد، بنظر من باید به این نکته هم اشاره کرد که معلوم نیست این فیلم مربوط به ایران باشد. از هیچ کجای فیلم چنین چیزی را با قطعیت نمیشود برداشت کرد. منظورم این نیست که چنین چیزی در ایران امکان ناپذیر است. آخوند فاسد در ایران هست همانطور که در اروپا کشیشان فاسد هستند و این روزها این مسئله در اروپا بسیار سرو صدا کرده است. واقعیت این است که تجاوز به کودکان هم از آخوند و هم افراد غیر مذهبی سر میزند. در همین اروپا از میان ایرانیان بسیار دیده ام که ظاهرا چندان مدهبی هم نیستند و از کثافتکاریشان با مباهات حرف میزنند.چندین بار با این افراد کارم به یفه گیری کشیده است. نه هر کس که آخوند بود فاسد است و نه هر کس که مذهبی نیود انسانی والا گهر. از طرفی همانطور که گفتم مطمئن نیستم که واقعه این فیلم در ایران باشد. بطور نمونه ای میلی تا چند وقت پیش دست بدست میشد. فیلمی بود که در ان نشان داده میشدنظامیان، زندانیان دست و چشم بسته را از بام ساختمانی به پائین پرتاب میکردند. بسیار هم دلخراش بود . ولی این واقعه در عراق در زمان صدام حسین اتفاق افتاده بود و نه در ایران. البته آنچه در ایران و کهریزک انجام گرفت، کمتر از اقدامات وحشیانه صدام حسین بظاهر در ابتدا سکولار ، شنیع نبود. فکر میکنم برای محکوم کردن اعمال برخی روحانیون حاکم بر ایران نیاز به دروغ سازی نیست. پرونده اینها بقدر کافی سیاه است. انتشار اخبار دروغ یا آگراندیسمان کردن آن به اعتماد مردم به مخالفین حکومت لطمه میزند.در سال 67 نزیک به 5 هزار زندانی را نا جوانمردانه قتل عام کرده اند. اسامی که تا کنون منتشر شده این رقم را نشان میدهد. ولی گاه دیده ام سلطنت طلبان و حزب معروف کمونیست کارگری با اغراق بسیار دم از صدها هزار نفر در اعدام های سال 67 میزنند.هخا بازی زشت است.

هاله:

منم دیدم و واقعا" از درک‌ام خارجه که یکی به ایسته و فیلم بگیره و هیچی. شایدم حالا بعد از فیلم یک کاری کرده باشه ولی اصلا" چه جور تونسته تا آخرش طاقت بیاره؟ من بودم می‌دویدم اون تو چشمای اون کثافت رو با ناخن‌هام در می‌آوردم.

البته در حماقت فرستنده ایمیل شکی نیست مخصوصا اینکه گفته است زن ها نگاه کنند. ولی یک نکته روشن هم در این جریانات به چشم می خورد و آن آشکار و روشن شدن چیزهایی است که در کوچه و پس کوچه های ایران اتفاق می افتند و کسی به خاطر حیا و یا ناموس از آن حرفی به میان نمی آورد. بسیار فرزندانی هستند که از طرف پدران و یا اقوام نزدیک مثل عمو و دایی مورد تجاوز قرار می گیرند و هیچکس دلش نمی خواهد این مسئله را قبول کند و همه ما سرهایمان را مانند کبک زیر برف کرده ایم و می گوییم که ایرانی ها ال و بل هستند و هرگز چنین کارهایی نمی کنند.
تجاوز به کودکان و زنان و آزار جنسی آنها در ایران بیداد می کند و دارد تبدیل به یک فاجعه همه گیر می شود. هنوز دختران و یا بچه های زیادی هستند که از ترس آبرو حاضر نیستند بگویند که مورد تجاوز قرار گرفته اند. به امید آن روزی که شرمنده این میدان تجاوزکار باشد نه کسی که به او تجاوز شده است و یا کسی که تجاوز را آشکار می کند.

نارنج:

و من بیشتر از هر چیز از کسی که در سکوت از لای در فیلم میگیرد حالم به هم خورد که به جای سر و صدا کردن و کمک کردن به بچه ، نشسته است و دارد فیلم میگیرد.
...
اگه یه مملکت درست حسابی بود پدر فیلم بردار رو هم علاوه بر آخونده در می آوردن.

Jami:

سلام.
نگاه خوشبينانه به من ميگويد:
شايد منظور آن خانم اين بوده كه مقابله‌ي جدي با اين جنايت تنها از جان حساس‌تر و مسئولانه‌تر زنها بر مي‌آيد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ببین تعارف که نداریم
یه جنایت انجام شده ، و باید با آن مسئولانه برخورد شود.
نمیتونیم بشینیم و براش شعر بگیم.
جان حساس و مسئول زنانه یعنی چی ؟
جان حساس و مسئول زنانه یعنی اینکه یک میل رو بفرسته برای منی که نه پام به ایران میرسه و نه پام به مسجد رسیده و از من بپرسه که آیا این رو میشناسید ؟
این نه حساسیت است و نه مسئولیت . حماقت است.
به نظر من حماقتی تهوع آور است.
م

Post a comment

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)

About

This page contains a single entry from the blog posted on June 14, 2010 9:07 PM.

The previous post in this blog was نه هر که سر بتراشد قلندری داند !.

The next post in this blog is تاج زاده .

Many more can be found on the main index page or by looking through the archives.

Powered by
Movable Type 3.35